Aktualności

XIX Międzynarodowy Półmaraton Kurpiowski

3 stycznia 2014

W strugach rzęsistego deszczu nastąpił start do XIX Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego. W dniu 12 maja ubiegłego roku do rywalizacji przystąpiło 205 zawodniczek i zawodników, ukończyło 199. Po raz drugi trasa biegu była wytyczona gółwnie wzdłuż tzw. ostrołęckiej obwodnicy.

Zwycięzcą zawodów został Mykhaylo Iveruk uzyskując czas biegu 1:06:46, drugie miejsce zajął Sergii Okseniuk (zwycięzca XVIII Półmaratonu Kurpiowskiego, czas 1:06:50), a na miejscu trzecim uplasował się Sergii Marchuk (czas 1:07:53). Cała trójka z Ukrainy. Najlepszym zawodnikiem z Polski (czwarte miejsce) był Przemysław Dąbrowski (czas 1:08:15) z miejscowości Borawe koło Ostrołęki, który jednocześnie wywalczył zaszczytny tytuł najlepszego zawodnika z powiatu ostrołęckiego.