Już w niedzielę startuje XXI. Półmaraton Kurpiowski

W niedzielę 24. maja wielkie święto sportu biegowego w Ostrołęce. O godzinie 11.00 nastąpi start do XXI. Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego. Organizatorem biegu, któremu patronuje Prezydent Miasta Ostrołęki, jest Miejski Zarząd Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

Zawodnicy rywalizować będę na trasie mającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, która przebiegać będzie głównie tzw. ostrołęcką obwodnicą oraz ulicami Witosa, Targową, 11. Listopada i Hallera. Start i meta zlokalizowane zostały przy kompleksie sportowym MZOS-TiIT przy ulicy Witosa 1. Organizatorzy spodziewają się, że w biegu weźmie udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy. Akces do startu będzie można zgłosić jeszcze w dniu imprezy w biurze zawodów.

Uwaga! Dla uczestników Półmaratonu Kurpiowskiego, którzy ukończą bieg czekają do rozlosowania atrakcyjne upominki, między innymi sprzęt RTV i AGD, artykuły gospodarstwa domowego i oraz akcesoria turystyczne. Specjalną nagrodę rzeczową o wartości tysiąca złotych dla uczestników Półmaratonu z terenu Miasta Ostrołęki ufundował Prezydent Janusz Kotowski. Ta nagroda w wyniku losowania trafi na pewno do rąk ostrołęczanina. Życzymy powodzenia na trasie i szczęścia w losowaniu.

W związku z pewnymi ograniczeniami ruchu kołowego na ulicach, na których będzie odbywała się sportowa rywalizacja, Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności.